Корецька районна бібліотека для дітей

 

Адреса установи:

   вул. Київська,84  м.Корець,     34700, тел.(03651)  20214

   Завідуюча районною бібліотекою для дітей - Соботюк Тетяна Адамівна

Графік  роботи  установи:

  Понеділок – четвер 9.00 – 17.15 год.

  п’ятниця – неділя  9.00 – 17.00 год.

  Вихідний  день - субота

Загальні положення:   

 • Районна бібліотека для дітей є структурним підрозділом КЗ "Корецька централізована  бібліотечна система" Корецької районної ради Рівненської області, центральною бібліотекою для дітей району, центром методичної допомоги і координації бібліотек, що обслуговують користувачів – дітей, організаторів дитячого читання.
 • Бібліотека співпрацює з органами державної влади, громадськими об’єднаннями, школами, дошкільними та дозвіллєвими закладами району.
 • У своїй діяльності бібліотека керується Законом  України ,,Про бібліотеки та бібліотечну справу”,  ,,Положенням про централізовану бібліотечну систему”, нормативними документами Міністерства  культури, іншими діючими законодавчими актами.
 • Бібліотека забезпечує дітям рівні права на бібліотечне обслуговування, незалежно від їх статі, віку, національності, соціального походження. Здійснює свою діяльність виходячи з потреб користувачів в інформації, забезпечення їхніх громадських прав.
 • Користувачі мають доступ до єдиного бібліотечного фонду, використовуючи наявні технічні можливості для здійснення пошуку інформації.
 • Користування бібліотечним фондом є безкоштовним і здійснюється на умовах і в порядку, передбаченому Правилами користування бібліотекою. Окремі види додаткових платних послуг запроваджуються в порядку, передбаченому діючим законодавством.
 • Для надання допомоги бібліотеці, зміцнення її зв’язків з громадськістю, забезпечення прозорості її діяльності діє бібліотечний актив (бібліотечна Рада).

 

Основні завдання:

2.1 Бібліотека сприяє:

  -   реалізації  державної політики в галузі культури і освіти, підвищенню культурного, загальноосвітнього, професійного рівня користувачів;

 -  розвитку навчального процесу, відповідно до концепції системи національного виховання, засвоєнню навчальних програм;

 -     забезпеченню інформаційних запитів користувачів;

 -   всебічному розвитку творчих здібностей та організації змістовного дозвілля користувачів – дітей.

2.2 Бібліотека надає методичну допомогу з питань бібліотечного обслуговування дітей публічно-шкільним бібліотекам системи, а також вчителям, вихователям, батькам.

 До складу бібліотеки входять:

 • відділ обслуговування дошкільнят та учнів 1- 4 класів;
 • відділ обслуговування учнів 5 - 9 класів;
 • читальний зал учнів 5 - 9 класів;
 • Інтернет – пункт.

 

Послуги:

         Користувачі бібліотеки мають право отримувати безкоштовну інформацію про склад бібліотечних фондів, консультаційну допомогу в пошуках джерел інформації, одержувати в тимчасове користування книги, документи з бібліотечного фонду, брати участь у читацьких конференціях та інших заходах, що їх проводить бібліотека.    

Порядок видачі документів з фонду бібліотеки:

♦ Користувачі мають право одержати на абонементі для опрацювання поза бібліотекою одноразово не більше 5 документів  терміном до 30 днів.

♦ На абонементі  користування  новими  надходженнями, документами підвищеного  читацького   попиту, періодикою  може бути зменшено до 5-10 днів.

♦ Кількість  бібліотечних  документів, що  видаються в читальному залі, не обмежується.

Користувачі  мають право виносити  документи за межі  бібліотеки, якщо вони записані у читацький формуляр на абонементі. Термін користування документами на прохання користувача може бути продовжений, якщо на них відсутній попит інших  користувачів.

Рідкісні та цінні  документи, довідкові  видання, а також  видання, одержані по МБА, видаються тільки у читальному залі.

    У разі  відсутності в бібліотечному  фонді  потрібних  документів  користувач має право отримати їх (або копії) з інших  бібліотек через МБА чи  внутрішньосистемний   книгообмін.

   Особи, які не маютьзмоги  відвідувати   бібліотеки за місцем  проживання, які  мають   обмежені   фізичні  можливості, мають право на спеціальні  умови обслуговування.