Свято-Троїцький Корецький ставропігійний жіночий монастир-фортеця
Видатним архітектурним ансамблем Корцю - є жіночий Свято-Троїцький монастир-фортеця, що розташований в центральній частині міста. Спочатку це був Францисканський монастир, заснований в 1620 році князем Яном-Каролем Корецьким, каштеляном волинським. В 1830р монастир був скасований, а будівлю передано православній церкві і засновано тут Свято-Троїцький жіночий монастир. До комплексу входять Троїцька церква, келії з трапезною, тепла церква і дзвіниця.
Із 12 квітня 1795 року й до сьогодні Корецький Свято-Троїцький монастир є православним. 1831 року тутешній храм згорів під час варшавського повстання. Відновив його 1864 року єпископ Волинський Антоній (Павлинський). Центральну частину храму та вівтар розписали майстри Почаївської іконописної майстерні. У період із 1969 до 1970 року у монастирі проведено великі реставраційні роботи. 2000 року тут перебували 120 черниць і послушниць, які й до сьогодні культивують незвичайне мистецтво виготовлення митр та плащаниць.
Корецький Свято-Троїцький монастир є центром релігійного та монашого життя Рівненської області. Саме тут можна побачити дивовижні, подекуди чудодійні святині, серед яких:
Стародавня ікона Божої Матері – «Споручниця грішних», передана 1622 року Яном-Карлом Корецьким. Привезена, за однією з версій, із султанської Туреччини, за іншою – прямо з Риму. За переказами, образ перебував у єрусалимському храмі, де до нього молилася свята преподобна Марія Єгипетська. Плащаниця Успіння Божої Матері, написана на кипарисовому дереві. Престоли в честь Успіння Пресвятої Богородиці, в честь Святої Трійці та в ім’я преподобного Іова Почаївського. Монастирська криниця з цілющою водою.
Площа: 5,9 га.
 
Власність: ставропігійний, тобто підлягає безпосередньо патріархові Московському

Адреса: вул.Київська,56

http://rivne.travel/ua/tour-object/37-koretskiy-svyato-trotskiy-jinochiy-monastir-XVII-st